Żłobek Anglojęzyczny

BASIC STEPS

Kadra nauczycielska to dyplomowani anglojęzyczni nauczyciele "native speakers", posiadający doświadczenie w pracy z małymi dziećmi. Doświadczenie to zdobyli najczęściej za granicą pracując w podobnych przedszkolach i żłobkach. Nie znają języka polskiego, dzięki czemu dzieci przez cały czas mają kontakt z naturalnym językiem angielskim. Kadra nauczycielska to również wysoko wykwalifikowani polscy nauczyciele z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego. Nad całością pracy nauczycieli czuwa Dyrektor.

Wszyscy nauczyciele wyróżniają się ogromnym entuzjazmem i łatwością nawiązywania kontaktu z dziećmi. Są świetnymi obserwatorami, chcą i potrafią pomagać dzieciom w nauce. W trakcie zajęć nauczyciele zwracają szczególną uwagę na rozwój wszystkich sprawności intelektualnych, fizycznych i manualnych swoich wychowanków, stosując różnorodne gry i zabawy. Poświęcając dzieciom maksimum uwagi zachęcają je do aktywnego uczestnictwa we wszystkich zajęciach, dbając jednocześnie o to, aby odbywająca się poprzez zabawę nauka była zawsze przyjemna i efektywna.

 

 Joanna Pindel - Tlołka

Dyrektor Żłobka „Basic Steps” oraz Dyrektor Przedszkola Anglojęzycznego "First Steps"

Ukończyłam studia licencjackie specjalność - oligofrenopedagogika, oraz studia magisterskie na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W 2011 uzyskałam kwalifikacje z zakresu organizacji i zarządzania oświatą dla oświatowej kadry kierowniczej "Zarządzanie w oświacie".

Poprzez różnorodne praktyki w czasie studiów zdobyłam doświadczenie w pracy z dziećmi wymagającymi szczególnej troski. Każde dziecko, to mała osóbka, która potrzebuje indywidualnego podejścia, zrozumienia, z której emanuje szczery uśmiech, radość i pełen entuzjazm do życia. Ja właśnie staram się w sposób indywidualny podchodzić do każdego dziecka , wsłuchiwać się w jego potrzeby po to aby lepiej go zrozumieć. W wolnych chwilach lubię jazdę rowerem oraz spacery.

Marta Glondys

Koordynator ds. administracyjnych

Jestem absolwentką Akademii Techniczno- Humanistycznej w Bielsku- Białej gdzie uzyskałam tytuł licencjata filologii angielskiej. Przez ostatnie kilka lat mieszkałam w Gdyni, gdzie pracowałam jako kierownik akademika Akademii Morskiej w Gdyni. 

Jestem mamą 11-letniej Amelii. Wolne chwile spędzam z rodziną. Uwielbiamy podróże, górskie wycieczki i relaks przy dobrej książce.

 

Jan Stasiowski (Wielka Brytania)

Koordynator ds. Języka Angielskiego

Ukończyłam wydział wychowania fizycznego i zdrowego żywienia na Politechnice w East London oraz posiadam przygotowanie pedagogiczne udokumentowane Certyfikatem UCLES/RSA Cambridge uprawniającym do nauczania języka angielskiego obcokrajowców.

Wolny czas spędzam z rodziną - 12-letnim synem Konradem i 20-letnią córką Emily. Uwielbiam również chodzić po górach i jeździć na rowerze

 Agnieszka Mosingiewicz- grupa Little Chefs 2

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie uzyskałam tytuł magistra położnictwa. Posiadam 10 letnie doświadczenie w pracy położnej w tym 4 letnie w pracy z dziećmi w szpitalu pediatrycznym.

Wolny czas lubię spędzać na pielęgnowaniu moje ogrodu, w czym dzielnie pomagają mi moje córki 4 letnia Marianna i 9 letnia Michalina.

Alicia Ali

Nazywam się Alicia, urodziłam się i wychowałam w Toronto w Kanadzie. Uczęszczałam do szkół, w których moi nauczyciele zasiali we mnie ziarnko zainteresowania do przygód i ciekawości świata. Ukończyłam studia na York University oraz na University of British Columbia. Posiadam również certyfikat TEFL, Celta i podyplomówkę o specjalizacji z autyzmu.

Jestem podróżującym nauczycielem. Uczyłam wszystkie grupy wiekowe w Japonii, Korei Południowej, Arabii Saudyjskiej, Turcji i Omanie. Kiedy podróżuję, moim domem jest Newcastle. W Wielkiej Brytanii uczyłam dzieci z głębokimi trudnościami w uczeniu się, u wielu z tych osób zdiagnozowano autyzm. Wierzę w holistyczną edukację, która dba o umysł, ciało i duszę.

Nie mogę się doczekać poznania kultury, języka i tradycji Polski.

 Paulina Pietraszko- grupa Little Chefs 1

Jestem absolwentką studiów licencjackich Beskidzkiej Wyższej Szkoły Umiejętności w Żywcu kierunku fizjoterapia, oraz studiów magisterskich Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej o specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza.
Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości i satysfakcji. Staram się, aby każda chwila z nimi spędzona była niezwykła i wyjątkowa. Dokładam wszelkich starań aby dzieci w naszej grupie czuły się kochane, szczęśliwe i bezpieczne.
Moje doświadczenie pracy z dziećmi które nabyłam pracując jako wolontariusz w rodzinnym domu dziecka czy przez pracę w szkole podstawowej mówi mi, że każde dziecko jest chodzącym dobrem które potrzebuje wiele miłości od otaczającego go świata.
Czas wolny lubię spędzać w aktywny sposób. Lubię jazdę na rowerze oraz wycieczki górskie. Interesuję się również przyrodą oraz otaczającym nas środowiskiem naturalnym. Współpracuję z biologami, entomologami oraz chiropterologami. Czynnie działam w stowarzyszeniu "Dziewięć sił" zajmującym się czynną ochroną przyrody i edukacją ekologiczną dzieci i młodzieży.

 

 

 Aneta Zierkowska- Asytstent w grupach Little Chefs 1 i 2

Jestem absolwentką Università di Bologna Alma Mater Studiorum- kierunek edukacja wczesnoszkolna.

Pierwsze doświadczenie zdobyłam podczas wolontariatu w muzeum, gdzie brałam udział w organizowaniu i prowadzeniu zajęć dla dzieci. Następnie przez dwa lata pracowałam w żłobku oraz w przedszkolu we Włoszech, co umożliwiło mi poznawanie tradycji i kultury wielu narodowości.

Jestem mamą dziesięcioletniej córki, z którą aktywnie spędzam czas na spacerach, na basenie, na rowerze i na nartach.

W mojej pracy kieruję się koncepcją pedagogiczną Marii Montessori, dla której kluczowym aspektem w edukacji dziecka było zwrócenie uwagi na jego samodzielność a także szacunek, miłość, indywidualizacja oraz akceptacja drugiego człowieka.